Szafki podumywalkowe – czy to dobry pomysł?

Najczęściej wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, iż na błyszczącej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki a także osady z mydła oraz kamienia.
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Ogólnie można wyznaczyć dwa warianty: z umywalką nablatową bądź umywalką nasadzaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie ważny jest design szafki. Winna być ona dobrana formą a także odcieniem do reszty wyposażenia toalety. Warto także postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź ciemne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być mało nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym odcieniu albo czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie zestawienie jest też polecane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne oraz bardziej innowacyjne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na ziemi czy może mają być zawieszone na ścianie. Dla wielbicieli innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka czarna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to świetne miejsce na gromadzenie kosmetyków, dodatków czy przyborów do makijażu. Oprócz wygląda niezwykle istotna jest także jej praktyczność, o czym dziś powiemy trochę więcej.
Szafki podumywalkowe oferują wielką liczbę potrzebnych szuflad a także schowków, tak, żeby każda rzecz posiadała swoje miejsce. Ponadto mają oryginalne, eleganckie wzornictwo a także atrakcyjne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Zaletą tego elementu urządzenia jest fakt, że niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do toalet o małych powierzchniach albo np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do łazienki należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Przeważnie to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim ustawia się mydelniczkę albo dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest ograniczona, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona zarówno elegancka a także wyglądem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również praktyczna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są stworzone – powinien być on bowiem wytrzymały na wilgoć. Należałoby też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Istotne będą też wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie króluje połysk, który imponuje swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zwykle nie montuje się w nich szuflad, gdyż znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To wygodne rozwiązanie, gdyż z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto również zadbać o to, żeby posiadała ona właściwą wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych doświadczeń i po pewnym czasie może już być trochę irytujące. Szafka do toalety ze zintegrowaną wnęką na stopy spowoduje, że łazienka zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często proponują gotowe komplety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją właściwie dopasować do umywalki. Dużo szersze pole manewru gwarantuje umywalka nablatowa. Jeśli jest mała, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można postawić podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej efektywną aranżację.