Miski WC – dlaczego warto w nie zainwestować?

Miski Wc stopniowo spychają klasyczne kompakty WC. Mimo, iż klasyczny kompakt jest tańszy od nowoczesnych misek to coraz więcej osób woli dołożyć kilka złotych, by cieszyć się eleganckim designem.
Dzisiejsze miski WC wyróżniają się dużą stabilnością, wytrzymałością oraz prostym montażem. Świetnie pasują do łazienek tradycyjnych, jak również tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Z racji na różne kształty oraz odmienny design każdy może znaleźć rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb oraz preferencji. System pozwala na oszczędność wody nawet 30% a także proste sprzątanie bez wykorzystania silnych środków chemicznych, dzięki czemu dbamy o otoczenie a także zmieniamy nasz styl życia na proekologiczny. To nowe bezrantowe rozwiązanie spełnia wymagania klientów zwłaszcza dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne kształty misek oraz klawiszy spłukujących. Samą pokrywę stelaża możemy dowolnie wykończyć harmonijnie z kompozycją wnętrza łazienki. Wnętrze misy WC bardziej przypomina łatwą do utrzymania w czystości umywalkę lub bidet, aniżeli znane nam dotąd misy WC. Stanowi to rozwiązanie zwłaszcza zalecane do pomieszczeń modernistycznych. Sprawdzi się również w pomieszczeniach o małym metrażu, ponieważ optycznie zwiększa przestrzeń. Z uwagi na brak styczności z podłożem mycie toalety jest dokładniejsze, łatwiejsze oraz przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się obecnie standardem oraz wykorzystywane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, że nie należy martwić się niemiły hałas związany z uderzeniem klapy o muszlę. Wystarczy delikatnie pchnąć, by deska zamknęła się sama, dyskretnie oraz bezpiecznie!

Miski WC bezkołnierzowe to najnowsze osiągnięcie projektantów aranżacji toalet, które zdobywa coraz szerszą popularność. Z uwagi na brak kołnierza oraz innych niepożądanych zagłębień w ceramice Miska WC jest bardzo prosta do zachowania w czystości.
Współczesna miska WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej a także w pełni funkcjonalnej łazienki. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną formę, odpowiadającą kompozycji zgodnej ze aktualnymi nurtami. Miska WC dedykowana jest do zamocowania na ścianie, przez co masz łatwy dostęp do posadzki – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, że zachowanie czystości jest jeszcze łatwiejsze. Doskonały projekt w zestawieniu z najwyższym stopniem higieny to tylko niektóre korzyści płynące z bezrantowej misy wc. Miski WC są umieszczane na ścianie. Spłuczka jest zamaskowana w instalacji podtynkowej, a widoczny jest wyłącznie włącznik spłukujący. Ogromną korzyścią podwieszanych misek WC jest to, że niezwykle łatwo jest wyczyścić posadzkę pod toaletą. Dodatkowo można ją zamontować na większej wysokości, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim wielki krok w stronę dbałości o higienę. Wszyscy wiemy, że łazienka, a szczególnie klozet to skupisko bakterii. Kołnierz w wc utrudnia precyzyjne mycie a także zdezynfekowanie tej części miski, która jest niewidoczna dla oka, a w jakiej gromadzi się najwięcej baterii. Odpowiedni płyn oczyszczający a także szczotka niewątpliwie uproszczą oczyszczenie powierzchni, do których można łatwo dotrzeć. Pechowo pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, jakich nie zdezynfekuje nawet szczotka – ze względu na skomplikowany dostęp. Kołnierz w misce wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także ułatwiać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz a także w zależności od ilości jej użycia, spłukuje tylko część miski. Ten asynchroniczny przepływ powoduje, iż brud nagromadzony pod kołnierzem jest trudny do wyeliminowania. Natomiast miska bezkołnierzowa, zwana też bezrantową ma specjalistyczne, wyprofilowane kanały (wycięcia), jakie zapewniają płynny przepływ wody po całkowitym obszarze wc. Woda przepływa przez kanał i jednakowo spłukuje wc nie zostawiając w nim żadnych bakterii.