Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są kosztowne. Natomiast należy również spojrzeć na ta sprawę z perspektywy plusów, tylko w ten sposób osiągniesz pełnie ergonomii a także wykonasz projekt ze swoich znów.
Wykonując remont kuchni należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas prowadzenia prac w kuchni, ale dodatkowo może mieć wpływ na ubrudzenie ściany przez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości oraz jest mało praktyczny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy żeby zostawić zawsze fragment pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są również fronty i blaty, jakie można bez problemu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi elementami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar także stworzone są z płyty laminowanej, jednak jej trwałość jest niewątpliwie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, jaka umożliwia wysoką trwałość mebli przez niezwykle długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to znakomite rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo szeroka powierzchnia do gotowania oraz przechowywania. Daje też ogromną swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych przestrzeni, bowiem dysponując dużym wnętrzem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami ustalić ile miejsca poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to znakomite rozwiązanie, które umożliwia oraz pozwoli na funkcjonalne użycie narożnika kuchni, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek czy zlewozmywaka. To także doskonałe rozwiązanie do wąskich kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwykle jest miejsce na stolik, jaki dla wielu osób stanowi bardzo istotny mebel kuchenny.

Meble kuchenne na wymiar stały się już standardem wyposażenia. Możemy wybierać pośród bogatych propozycji producentów, którzy wykonają projekt i dopasują meble do indywidualnych preferencji każdego inwestora.
Konserwacja mebli fornirowanych jest względnie łatwa. Najlepiej sprzątać meble bez użycia detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki lub z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu albo mydła. Odradza się sięgania po modne aerozole do usuwania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub rozcieńczalnikiem. Po umyciu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do sprzątania zanieczyszczeń nie swobodnie używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do pęknięcia forniru. Niezwyczajna, uniwersalna wyspa na wymiar wykonana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do przygotowywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków. Strefa przygotowywania posiłków to miejsce dla naczyń oraz sztućców używanych bezpośrednio w procesie przygotowywania posiłków, desek do krojenia, a także dla wszelkiego typu robotów, blenderów. Dużą popularnością cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, natomiast ich odporność a także komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zadbać o listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda nieco inaczej, ale ważne, by był przejrzysty oraz nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to korzystne rozwiązanie także wówczas, jak w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, aby wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie utrudniało swobodnego poruszania się po wnętrzu.