Jakie blogi wnętrzarskie polecają internauci?

W dzisiejszych mieszkaniach najważniejszą rolę odgrywa jasna i otwarta przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również kolorystyka, utrzymana na ogół w szarości, beżach oraz bieli. Nowoczesne pomieszczenia są więc nie tylko ładne, ale również i praktyczne. Podpowiadamy, jak zorganizować nowoczesne wnętrza, aby móc cieszyć się ich komfortem.

Gdzie poszukiwać informacji wnętrzarskich?

Otwarta przestrzeń to najistotniejszy aspekt nowoczesnych mieszkań. Masywne meble oraz liczne bibeloty już dawno temu przestały grać kluczową rolę. Na ich miejscu pojawiają się natomiast otwarte przestrzenie, opromienione światłem słonecznym. Do wystrojów wnętrz wkroczył również minimalizm, który przejawia się choćby w braku barwnych akcesoriów i w pustych ścianach, które jeszcze zaaranżuj dom razem z nami jakiś czas temu zdobione były różnego rodzaju obrazami, malowidłami czy plakatami. Nowoczesne meble cechuje również prostota wykorzystanych w nich rozwiązań. Nie ma tutaj miejsca na artystyczne zdobienia, ciężkie obicia i dekoracje, które doskonale wpisują się w styl tradycyjny. Nowoczesność przejawia się tu w harmonijnych kształtach i przejrzystej formie. Modernistyczny charakter aranżacji opiera się głównie na zimnych odcieniach, pod pojęciem których kryją się stonowane barwy. To przede wszystkim biel, czerń, grafit lub błękit. Wyróżniająca się barwa jednej ściany umożliwi natomiast przełamać wystrój, co wykorzystuje wiele osób. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem intensywnych barw, możesz śmiało postawić na jeden kolor, który ożywi pomieszczenie i nada mu stylu. Nowoczesne meble zdominowane zostały przez białe i ciemne barwy i kolor drewna, który doskonale pasuje do monochromatycznych ścian.

Jakie rośliny wybrać do swojego ogrodu na podstawie warunków glebowych?

Ogród zimowy to niezwykle oryginalne rozwiązanie, cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Ogród zimowy może być podgrzewaną przestrzenią, dołączoną do domu. W tym przypadku przyjmuje on najczęściej formę zabudowanego tarasu. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako oddzielna przestrzeń, odizolowana od budynku mieszkalnego. Montaż konstrukcji nie powinien przysporzyć nikomu większych kłopotów, szczególnie iż jest ona lekka. Chociaż nazwa wskazuje coś całkowicie innego, ogrody zimowe zachwycają swoim wyglądem również w pozostałych porach roku. Najlepiej jednak spełnia on swoją funkcję wtedy, jak pogoda nie sprzyja już spacerom, natomiast my wciąż chcemy napawać się pięknem środowiska naturalnego. Taka oranżeria to również dobre schronienie dla tych roślin, jakie z pewnością nie przetrwają ekspozycji na ujemne temperatury. W nieogrzewanych ogrodach zimowych sprawdzają się kaktusy, hibiskusy, a także kamelie i gardenie. Zaciemnione ogrody zimowe to wspaniałe miejsce dla bluszczy. W takich warunkach dobrze poradzą sobie pewne gatunki storczyków, jednakże ich przetrwanie w ogromnej mierze zależeć będzie od gatunku. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie zdecydowanie większa, świetnie sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice oraz inne gatunki ciepłolubne.

10 najciekawszych blogów o stylu życia, które warto przeczytać

Współcześnie mamy nieograniczony dostęp do Netu, a zatem to właśnie tam znajdujemy interesujące nas informacje. Tutaj również czytamy informacje z życia gwiazd i dzielimy się naszymi zdjęciami, korzystając z różnego rodzaju portali społecznościowych. Z chęcią sięgamy także do rozmaitych blogów, na których sukcesywnie pojawiają się wpisy, związane z naszą pasją oraz zainteresowaniami. Wielką sławą napawają się również blogi lifestylowe. Na blogach lifestylowych przeczytać można dużo porad, powiązanych z codziennym funkcjonowaniem. Największą popularnością cieszą się wpisy, jakie dotyczą tematów, związanych z modą czy jedzeniem. Sporym zainteresowaniem napawają się także blogi, przy których spotykają się młode mamy, szukające pomocy i inspiracji. Przedstawiana tutaj rzeczywistość wygląda całkiem inaczej, niż zbudowany przez fachowców od marketingu świat celebrytów. To właśnie na takiej tematyce warto skoncentrować się, rozpoczynając własną przygodę w sieci oraz poszukując tu pierwszych czytelników.