Jak zamontować baterię wannową 3 otworową?

Baterie wannowe są jednymi z ważniejszych w łazience. Nie tylko mają wpływ na komfort kąpieli, ale także i na wygląd, charakter wnętrza. Na rynku znajduje się wiele rodzajów baterii wannowych. Różnią się przede wszystkim sposobem montażu, ale także designem, parametrami technicznymi, marką czy ceną.

Różnorodność jest bardzo szeroka, chociaż te, które zasługują na szczególne wyróżnienie, to baterie wielootworowe. Od tych klasycznych róznią się przede wszystkim tym, że każda ich część, kurki, słuchawka czy wylewka znajduje się w oddzielnym otworze. Modele te zachwycają ponadprzeciętnym designem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat baterii wannowych 3 – otworowych oraz poznać sposoby ich montażu – zapoznaj się z naszym wpisem!

 

Bateria trzyotworowa czy tradycyjna?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od tego jaką posiadamy wannę oraz w jakim stylu utrzymana jest łazienka. Baterie trzyotworowe będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, ale także i typu glamour czy luksusowych. Dobrze komponują się zarówno z tradycyjnymi wannami, jak i tymi wolnostojącymi. Warto dodać, że baterie wielootworowe posiadają większy stelaż. Jego wielkość powinna zostać uwzględniona przed rozpoczęciem remontu. Właśnie ze względu na stelaż baterie wielootworowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla każdej łazienki.

Do głównych zalet baterii wielootworowych należy zaliczyć przede wszystkim ich wygląd. Trzeba przyznać, że modele te potrafią dodać wnętrzu charakteru i efektu ciekawego wykończenia. Zaletą ich jest także to, że pomimo tego, że każdy z elementów znajduje się w oddzielnym otworze, wizualnie wyglądają minimalistycznie. Wąż czy słuchawka są schowane, nie plączą się podczas kąpieli.

Montaż baterii trzyotworowej

Przede wszystkim armatura wielootworowa wymaga więcej miejsca, od tej tradycyjnej. Sam montaż jest także bardziej skomplikowany. Z tych powodów korzystniej jest czynność tę zlecić osobie, która się na tym zna i ma doświadczenie. Baterie te montuje się na specjalnie przygotowanych półkach, które to znajdują się z bliskim otoczeniu wanny, lub po prostu na rancie samej wanny.

Jednak wtedy musi być to wanna posiadająca półkę, lub szerszy rant, w którym istnieje konieczność wywiercenia otworów. Sposób ich wywiercenia zależny jest od materiału, z jakiego wanna została wykonana. Niektóre sklepy branżowe, które w ofercie mają wanny, świadczą tego typu usługi. Rozstaw otworów, ich wielkość powinny być dokładnie dopasowane do wybranego modelu.

Projektanci wnętrz podkreślają, że ten rodzaj baterii sprawdzi się przede wszystkim w dużych salonach kąpielowych czy dużych łazienkach, w których są spore możliwości aranżacyjne. By baterie wielootworowe dobrze się prezentowały, potrzebują przestrzeni. Są to modele, które są synonimem luksusu, dlatego dobrze, by miały odpowiednią oprawę. Baterie wannowe 3 otworowe sprawdzą się nie tylko jako modele wannowe, ale także coraz chętniej i częściej wybierane są te umywalkowe.