Jak skutecznie reklamować swój skup samochodów i przyciągać klientów?

Sprzedaż pojazdu poprzez portale internetowe nie jest prostym zadaniem. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować pojazd tak, aby spodobał się potencjalnym kupującym i nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą propozycją. Demotywujące potrafią być także bezowocne negocjacje i oględziny pojazdu. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób w takiej sytuacji nawiązuje współpracę ze skupem aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Czym kierować się podczas wyboru najlepszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

 

Korzyści finansowe wynikające ze sprzedaży samochodu do skupu

Rozważając sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej decyzji. Korzyści tych jest bowiem mnóstwo. Auto skupy są głównie odpowiedzią na potrzeby posiadaczy samochodów uszkodzonych w wyniku awarii albo zdarzenia drogowego. Poszukiwanie nabywcy na auta z tej kategorii nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Większość skupów dysponuje nawet własną lawetą. To dzięki niej możliwy staje się wygodny transport auta, jakie nie może dojechać do miejsca odsprzedaży. Współpraca z auto skupem wyklucza konieczność poszukiwania osoby, zainteresowanej kupnem pojazdu.

W współczesnej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. W skupie samochód można sprzedać w czasie kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym darmową wycenę oraz wsparcie zespołu profesjonalistów. Rozpoczynając współpracę ze skupem aut, należy dodatkowo spodziewać się innych profitów. Będzie to m.in. możliwość wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu stosownych dokumentów. To z kolei sprawia, iż nie musi on czekać na zaksięgowanie przelewu na koncie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się rozpocząć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego wyszukiwania kupca.

 

Jak poradzić sobie z dokumentacją przy skupie aut?

W skupach aut sprzedać można różne samochody. Można tu sprzedać stary samochód z bagażem doświadczeń i nowszy model w zdecydowanie lepszym stanie. Wszyscy ci, którzy podejmują współpracę ze skup aut używanych Bydgoszcz powinni jednak wiedzieć, jakie dokumenty będą wymagane podczas odsprzedaży. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny samochodu, jaki ma zostać odsprzedany. Bez dowodu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie możliwa. W skupie pojazdów należy również przedłożyć kartę pojazdu, jeśli dokument taki był przekazany. Ostatnim istotnym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC.

Posiadacze aut chcą wiedzieć także, czy auto skupy przyjmują samochody bez zapłaconej składki OC. W praktyce taka sprzedaż jest możliwa. Jego aktualny właściciel zostanie jednak powołany do odpowiedzialności fiskalnej podczas wyrejestrowania auta. Podczas odsprzedaży auta do skupu, obowiązkowe są także dokumenty jego obecnego właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Sprzedaż staje się skomplikowana, kiedy auto zarejestrowane jest na współwłasność. Wówczas obecni muszą być wszyscy ci, którzy figurują w dokumentach. Obecność może być natomiast zastąpiona przez ich notarialną zgodę na sprzedaż auta.

 

Czy sprzedaż auta do skupu jest opłacalniejsza niż sprzedaż indywidualna?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie dużo osób. Skupy aut nie posiadają jednak sztywnym cennikiem. Oferty powstają na bazie wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest także darmowa, jak również niezobowiązująca. Polega ona na ocenie stanu mechanicznego auta przez fachowca. Ekspert ocenia także liczbę przejechanych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a ponadto wygląd tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Na ostateczną ofertę wpływa więc sporo czynników. Co ważne, skup nie zapłaci pełnej wartości naszego auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Oznacza to, że za pojazdy w idealnym stanie mechanicznym można tutaj otrzymać ok. 80% ich wartości.

Wysłużone samochody w kiepskim stanie skupowane są za 60% wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą cenę. Jak wiadomo, stary samochód trudno sprzedać, a sam proces jest czasochłonny i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Skupy pojazdów oferują natomiast natychmiastowe transakcje i szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już posiadacza pojazdu.