Historia fotela uszaka – dlaczego uszaki wracają do łask?

Fotel uszak jest nieśmiertelny. To stwierdzenie jest nad wyraz prawdziwe, ponieważ tego rodzaju meble wykorzystywane są i umieszczane w naszych wnętrzach od stuleci. Z uszaków korzystano już w ludwikowskiej Francji, dlatego wiemy, że jego historia jest bogata, a wzór ponadczasowy. Jeśli zastanawiasz się jaki fotel będzie służył w Twoim domu przez długie lata i będzie odporny na przemijającą modę – fotel uszak jest idealną odpowiedzią na tego typu pytania.

fotel uszak

Fotel uszak zachwyca przede wszystkim przez prosty, nieco luksusowy, ale przede wszystkim komfortowy krój. Uszaki gwarantują maksimum wypoczynku oraz wygody po ciężkim dniu poza domem. Bez względu na to, czy Twoje mieszkanie urządzone jest w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, a może nawet i skandynawskim, fotel uszak idealnie wpisze się w Twoją przestrzeń i będzie odgrywał w niej kluczową rolę.

Fotel uszak – pochodzenie nazwy

Fotel uszak intryguje również poprzez nazwę. Skąd ona się wzięła? Fotel uszak swoją nietypową nazwę zawdzięcza wysokiemu oparciu w kształcie uszu. Mimo, iż jego projekt powstał wieki temu, to nadal jest aktualny i daje wiele wygody na co dzień. Oparcie w kształcie uszu, połączone z wygodnym siedziskiem oraz podłokietnikami daje połączenie idealne, które praktycznie nigdy nie przestaje dawać przyjemności.

Popularność i niesłabnące zainteresowanie uszakami
Fotel uszak jest stale popularny. Współcześni producenci prześcigają się w dostarczaniu nam uszaków w różnych wydaniach. Niektóre z nich są klasyczne, utrzymane w stonowanych barwach, niczym w ludwikowskiej Francji, inne nieco bardziej żywe i ozdobione licznymi wzorami. Bez względu na to jak nasz uszak będzie wyglądał, to elastycznie wpisze się w każdy rodzaj aranżacji, więc zapewne tutaj leży sekret jego popularności.

W jakim stylu fotel uszak sprawdzi się najlepiej?
W każdym i wcale nie jest to nadużycie. Uszaki idealnie dopełniają wnętrza w stylu retro, stają się ciekawym wyróżnikiem wnętrz nowoczesnych oraz nadają tonu wnętrzom skandynawskim. Jesteśmy przekonani, że równie dobrze sprawdzi się w Twojej aranżacji.