Grzejniki łazienkowe – sprawdź największe zalety!

Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety oraz działać sprawnie przez wiele lat. Zatem dobór właściwego kaloryfera jest tak istotny jeśli chcemy żeby nasza łazienka była komfortowa i praktyczna.
Przyjmując, iż kaloryfery są analogicznej wielkości a także są wykonane z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki tylko dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bowiem przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, iż do łazienki napływa ciepłe powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie wnętrza i suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do łazienki należałoby rozważyć, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika dekoracyjnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, który prócz roli ozdobnej, maskuje także podłączenia do instalacji, i zarazem wzmacnia przestrzeń emitującą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratkę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Typowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch dużych kolektorów (zrobionych albo ze stali ewentualnie z aluminium), między którymi instalowane są płaskie bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast wytwarza ciepło i podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło i ułatwia utrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są niezwykle często niedocenianym aspektem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy ogrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki powoli się suszą.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego oryginalny szaro – retro styl nada wnętrzu oryginalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki model, jaki będzie funkcjonalny, a dodatkowo znakomicie dostosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest bardzo potrzebny szczególnie jesienią a także wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego budynku albo zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temperatura na zewnątrz ma tendencje do wahań. Coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem praktycznym i estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć wiedzę, że warstwa chromowa ogranicza wydzielanie ciepła około 20%, w związku z czym należy dobrać urządzenie o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w narożniku domu (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w pomieszczeniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy pozytywną i suchą posadzkę oraz podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką łazienki a także działać bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to znakomite rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez okrągły rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich.