Każdy z nas może sobie zafundować ogród zimowy. W przypadku, gdy urządzimy go samodzielnie koszt nie jest duży a efekt robi naprawdę dobre wrażenie na gościach.
W ogrodach zimowych często używa się szkło mineralne. Powinno być trwałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, które jest narażone na deszcz albo upadnięcie gałęzi drzewa. Korzystne jest pod tym względem szkło utwardzane i tzw. bezpieczne, jakie dzięki warstwie folii po stłuczeniu nie rozprasza się na ostre, kaleczące kawałki. Jeżeli ogród zimowy jest bezpośrednio zintegrowany z budynkiem, można wykorzystać szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy budować w sąsiedztwie dużych drzew, gdyż grozi to naruszeniem konstrukcji w przypadku urwania się konaru, a opadające liście będą przykrywać dach. Te same struktury stosowane są do zabudowy balkonów. Stworzona w ten sposób loggia umożliwi nam spędzać więcej czasu bliżej natury – w szczególności, gdy nie dysponujemy własnym ogrodem. Zaaranżowana w jej wnętrzu oranżeria sprawi, że będziemy mogli cieszyć się bujną roślinnością niezależnie od pory roku. Planując budowę oranżerii musimy uwzględnić kształt lokalu i wielkość działki, a także zastanowić się nad światłem. W ten sposób zapobiegniemy nadmiernego przegrzewania się roślin latem a także zdobędziemy optymalny klimat dla wzrostu roślinności.
Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie przestrzeni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość relaksu i radości z obcowania z naturą i jej otoczeniem przez pełen rok, nawet zimą!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się częstokroć prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą posiadać odważne, intensywne, żywe odcienie, przody z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być powiązane z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium.