Dlaczego deszczownica to dobry pomysł?

Deszczownia kaskadowa, rozwiązanie idealne do zabudowanej wanny czy kabiny, łączy w sobie role standardowej deszczowni oraz zdecydowanie powiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda płynie łatwo szerokim nurtem, tworząc wodospad.
W marketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownie kwadratowe, prostokątne bądź okrągłe (tzw. Ile deszczownica świetnie sprawdzi się w przypadku osób dojrzalszych, jakim łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając swobodne obie ręce, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownia może wyrzucić z siebie nawet do 45 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia wystarczy na jedynie kilka minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, niestety, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy jedynie kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę oraz drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtenczas liczyć na słuchawki oraz deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najprostszych wariantach do wyboru są dwa typy strumienia, w szczególnie rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują również systemy natryskowe, jakimi możemy sterować smartfonem – odpowiednia aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku a także strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Różnorodność stylistyczna a także duże wymiary głowicy deszczownic sprawiają, że natrysk zyskuje całkiem nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe wyróżniają się przecudownym, modernistycznym designem, który z łatwością przystosujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w których ważna jest czystość i subtelne piękno. Deszczownice oraz słuchawki prysznicowe z trybami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały wykonane z materiałów eleganckich oraz trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Deszczownica jest ciekawą alternatywą dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Dodatkowo deszczownice mają kilka innych korzyści, o jakich należałoby napisać!
Panele prysznicowe to rewelacyjny pomysł na połączenie kilku składników wyposażenia prysznica, w tym deszczowni, w jednej instalacji Deszczownia umożliwia, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, by pasować model wyposażony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownica jest mało ekonomiczna. Na właściwie zaaranżowanej powierzchni mocuje się elementy natynkowe oraz deszczownicę. Najpopularniejsze są warianty natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownicą (nazywany także kolumną natryskową), gdzie deszczownia zamontowana jest na jednym drążku razem ze słuchawką i kranem bądź dodatkowy panel prysznicowy, gdzie prócz wypunktowanych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te najczęściej są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownia jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownica przedstawia się niesłychanie dobrze, zapewniając modernistyczny styl łazience (choć na rynku osiągalne są również deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki styl, który najlepiej odpowiada wystrojowi łazienki). Należałoby zastosować deszczownice nie tylko dlatego, że ułatwiają oraz uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownia wygląda przy ładnie – nawet, jeśli nie wybierzesz modelu z specjalnymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda atrakcyjniej i nowocześniej aniżeli typowa słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych należałoby polecić deszczownie ze specjalnymi diodami.