Czarna łazienka – najważniejsze zagadnienia!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe powiedzenie możemy znakomicie odnieść do toalety w ciemnym klimacie. Aranżacja w czarnych odcieniach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Zestawienie szarości i czerni jest szczególnie popularne nie wyłącznie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej oraz odważniej wchodzi również do naszych toalet. Ponieważ czarny kolor optycznie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to połączenie odcieni sprawdzi się również w niewielkich jak i sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości wnętrza oraz jego układu. Do niewielkich łazienek oraz WC wystarczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, a często nawet kątowe, które zajmują trudne do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin gatunku walk-in, które zrobione są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w rezultacie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na nowoczesności. Przeszklony natrysk z wykorzystanym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Czerń we wnętrzach traktowana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, jednak dobrze wbudowana we pomieszczenie nada mu atrakcyjności, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania światło. Góruje nad otoczeniem, absorbując uwagę.
Szarość i czerń to kolory kontrastowe. W zależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka toaleta będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niesłychanie modne i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można śmiało zamo