Baterie kuchenne – sprawdź wady i zalety!

Wybór odpowiedniej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest prosty. Do wybory mamy sporo możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj więcej a także dowiedz się, który model należałoby wybrać!
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed brzydkimi odciskami palców. Dodatkowym plusem jest łatwość mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe zawory z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko wymaganiom użytkowników, proponują baterie, jakich wygląd znakomicie pasuje nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale aktualnie jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Na rynku dostępne są także baterie z wylewką, której wysokość możemy zmniejszać czy z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i położyć na zlewie. To doskonałe rozwiązanie, gdy zlewozmywak umieszczany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba bardzo dokładnie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto zadbać, by miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo relatywnie niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone dłonie oraz po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na dbałość o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.